Jeśli poszukujesz ekipy fachowców, którzy w Poznaniu zajmują się montażem klimatyzacji, znajdujesz się we właściwym miejscu. Zapraszamy do współpracy niezależnie od tego, gdzie chcesz korzystać z takiej instalacji – realizujemy zlecenia zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i firmowych. Współpracujemy z osobami indywidualnymi, przedsiębiorstwami, instytucjami, organizacjami i z każdym, kto chce powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom. Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc i przekonaj się, że warto nam zaufać!

Dlaczego warto zdecydować się na montaż klimatyzacji

Korzyści, jakie zapewnia zamontowana we wnętrzach klimatyzacja, są niepodważalne. Dzięki niej można cieszyć się chłodnym, przyjemnym powietrzem o pożądanej, indywidualnie ustalonej temperaturze nawet w najgorętsze dni w roku, gdy za oknem utrzymuje się upał. Znacząco podnosi to komfort życia podczas przebywania w mieszkaniu czy miejscu pracy. Poza wygodą montaż instalacji ma również pozytywny wpływ na klimat w pomieszczeniu. Jej działanie skutecznie oczyszcza powietrze, co korzystnie odbija się na zdrowiu i jest szczególnie istotne dla alergików.

Aby jednak móc się cieszyć wszystkimi wymienionymi zaletami, konieczne jest profesjonalne założenie i podłączenie wszystkich urządzeń. Jeżeli poszukujesz w Poznaniu ekipy specjalistów, której możesz zlecić to zadanie, pozostajemy do dyspozycji i zapraszamy do współpracy.

Wykorzystujemy jedynie wysokojakościowy, nowoczesny sprzęt i podzespoły, które dobieramy ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb i wymagań zleceniodawcy oraz z uwzględnieniem specyfiki budynku. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi i technologii instalatorskich, co pozwala nam na realizowanie zleceń w sposób maksymalnie sprawny, a przy tym z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Zajmujemy się montażem klimatyzacji wszelkiego typu bez względu na jej parametry i lokalizację. Jak przebiegają prace?

Montaż klimatyzacji krok po kroku – jak go wykonać?

Jak prawidłowo przeprowadzić wszystkie działania, żeby osiągnąć zamierzone efekty i zbudować wydajny, bezpieczny i trwały system chłodzenia pomieszczeń? Pierwszym krokiem po podjęciu decyzji o realizacji inwestycji jest wskazanie miejsca, w którym montaż klimatyzacji ma zostać przeprowadzony.

Umiejscowienie urządzenia to bardzo istotny aspekt, ponieważ wpływa na efektywność jego pracy i łatwość przeprowadzania późniejszych serwisów oraz ewentualnych napraw. Najważniejszą kwestią jest zlokalizowanie jednostki tak, aby osoby przebywające we wnętrzu były chronione przed bezpośrednim podmuchem zimnego powietrza. Ciągłe narażenie na nawiew może być bowiem zarówno niekomfortowe, jak i szkodliwe dla zdrowia.

Kolejnym etapem są już właściwe prace instalacyjne, które rozpoczyna się od zamocowania specjalnych stelaży. Konieczne staje się też wykonanie otworów na przewody i rury, pamiętając przy tym o aspektach zarówno technicznych, jak i wizualnych. Fachowa ekipa potrafi je ze sobą połączyć, aby stworzyć bezpieczny i estetyczny system dobrze komponujący się z otoczeniem, który pracuje z maksymalną efektywnością. Właśnie na takie rezultaty możesz liczyć, zlecając w Poznaniu montaż klimatyzacji naszej firmie.

W trakcie zakładania urządzenia należy mieć na uwadze, że minimalna odległość pomiędzy nim a przegrodami i wszelkimi innymi obiektami powinna wynosić do 30 cm, natomiast od sufitu – 20 cm. Po jego prawidłowym zamocowaniu trzeba następnie podłączyć agregaty freonowy i elektryczny, które odpowiadają za dostarczanie czynnika chłodniczego i prądu zasilającego cały system. Jeżeli instalacja ma być wykorzystywana również w celach grzewczych, elementem wymagającym podłączenia jest też przewód grzejny. Kolejny krok to zamontowanie całej konstrukcji w przygotowanym wcześniej stelażu i poprowadzenie kabli.

Jeżeli jednostka wewnętrzna klimatyzacji działa prawidłowo, przychodzi czas na montaż zewnętrznej. Także w tym przypadku wybór lokalizacji ma kluczowe znaczenie – należy zadbać o to, aby oba układy znajdowały się jak najbliżej siebie. Konieczne jest ponadto zachowanie odstępów od ścian i ustawienie konstrukcji na stabilnym i zarazem trwałym podłożu. Wraz z urządzeniem zewnętrznym zakłada się odpływ skroplin, a następnie agregat freonowy. Ostatnim krokiem jest połączenie ze sobą obu układów – wewnętrznego i zewnętrznego.

Doskonale wiemy, jak przeprowadzić profesjonalny montaż klimatyzacji zarówno w teorii, jak i przede wszystkim praktyce. Jeżeli chcesz zlecić to zadanie fachowcom z Poznania, skontaktuj się z nami w celu ustalenia wszystkich szczegółów współpracy!

Jak prawidłowo użytkować klimatyzację

Nawet najlepsza, najbardziej profesjonalna instalacja klimatyzacji, która składa się z wysokiej jakości jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, wymaga prawidłowej eksploatacji, aby móc działać w sposób optymalny przez długi czas. W takim razie, o czym pamiętać w trakcie użytkowania klimatyzatorów, których montaż w domach jednorodzinnych, przedsiębiorstwach, szkołach czy placówkach medycznych na terenie Poznania można powierzyć naszej firmie?

Podstawowym aspektem jest uruchamianie klimatyzacji wyłącznie wówczas, gdy każde zewnętrzne okno jest szczelnie zamknięte. Jeżeli na zewnątrz panują wysokie temperatury, uchylenie choćby jednego z nich nawet na chwilę może negatywnie wpłynąć na instalację chłodzenia w pomieszczeniu. Kolejna kwestia to optymalna temperatura, którą należy utrzymywać we wnętrzach. Czyli jaka? Zaleca się, aby różnica pomiędzy jej wartością na dworze, a w nieruchomości wynosiła maksymalnie ok. 7 stopni. Powyżej tej granicy klimatyzatory, których profesjonalny montaż w domach jednorodzinnych i innych budynkach wykonuje nasza firma, mogą łapać „zadyszkę”.

Aby utrzymać klimatyzację w dobrym stanie przez długie lata, warto też pamiętać o stopniowym ochładzaniu pomieszczeń. Zamiast od razu po włączeniu urządzeń ustawiać jak najniższą temperaturę lepiej zmniejszą ją stopniowo, powoli, tak aby instalacja przyzwyczaiła się do jej poziomu. Jeżeli chcesz korzystać z tych wszystkich zalet na co dzień, zleć naszej firmie profesjonalny montaż klimatyzatorów w Twoim domu jednorodzinnym czy zakładzie pracy. Wykonujemy go na terenie Poznania i w okolicach.

Serwis klimatyzacji – dlaczego jest ważny

Poza powyższymi wskazówkami na temat użytkowania urządzeń chłodzących pamiętaj także o ich regularnym serwisie, który również przeprowadza nasza firma. W jego ramach dokładnie sprawdzamy działanie i stan wszystkich elementów składających się na konstrukcję klimatyzacji. W razie potrzeby dokonujemy wymian części eksploatacyjnych czy napraw poszczególnych podzespołów. Zapraszamy do współpracy, jeśli chcesz zlecić profesjonalny serwis instalacji klimatyzatorów (jednostek wewnętrznych i zewnętrznych) w domu jednorodzinnym lub innym budynku.