Pytania & Odpowiedzi

Masz dodatkowe pytanie? Napisz do nas, chętnie odpowiemy!

ZADAJ PYTANIE

  KONTAKT

  Tel. +48 501 698 412
   kontakt@grzejeco.pl

  Nie wiesz, czy pompa ciepła to rozwiązanie dla Ciebie? Napisz do nas. Doradzimy i wspólnie wybierzemy pompę dla Ciebie.

  GRZEJECO

  Tak oczywiście, pompa ciepła jest w stanie samodzielnie ogrzać dom i ciepłą wodę użytkową. Bez dodatkowych źródeł ciepła takich jak kominki czy piece.

  Bufor jest to zbiornik  podłączony w systemie grzewczym. Jego zadaniem jest zwiększanie pojemności wody w układzie co jest równoznaczne z ochroną pompy ciepła przed zbyt częstym włączaniem i wyłączaniem- co skróci żywotność sprężarki. Ważnym jego zadaniem jest odladzanie  agregatu podczas ujemnych temperatur.

  To zależy, zbiornik aby w pełni wykorzystywał moc pompy ciepłą musi zawierać odpowiednio długą wężownice. Mniej więcej 0,5m2 na 1 kW mocy pompy ciepła

  Poprzez wysoki COP naszych urządzeń, z małej ilości nakładu energii elektrycznej możemy uzyskać z pompy nawet 4-5 razy więcej mocy grzewczej, dzięki temu obniżamy opłaty za prąd do minimum. Ponadto z racji, że powietrze jest darmowe nie musimy opłacać dodatkowego medium do ogrzania budynku lub wody.

  Zdecydowanie nie, do działania powietrznej pompy ciepła nie są potrzebne żadne odwierty! Energię cieplną pobieramy bezpośrednio z powietrza.

  TWOJA POMPA CIEPŁA

  Jednostka wewnętrzna pompy ciepła jest zupełnie bezgłośna. Jednostka zewnętrzna generuje tylko delikatny szum powietrza generowany przez śmigło wentylatora.

  Przy dłuższych przerwach w zasilaniu na pewno temperatura wewnątrz spadnie. Przy krótkich zanikach zasilania nawet do 2-3 godzin użytkownik nie odczuje tego faktu z uwagi na dużą bezwładność cieplną całego układu grzewczego. Przy piecach gazowych lub stałopalnych również przy zaniku zasilania nie mamy ogrzewania ponieważ nie pracują sterowniki tych urządzeń ani pompy obiegowe w instalacji grzewczej.

  Pompa ciepła najlepiej działa przy ogrzewaniu podłogowym, jednak doskonale radzi sobie również przy instalacjach grzejnikowych oraz mieszanych.

  Oferowane przez nas pompy pracują na ekologicznym czynniku R32 o niskim stopniu palności.

  Pompa ciepła tak jak garnitur powinina być dobierana na mierę, aby być idealnie dopasowanym. Zatem należy dokładnie określić zapotrzebowanie energetyczne domu, potrzebne są szczegółowe dane.